KARLOVY VARY (česky)

17.10.2015 21:46

KARLOVY VARY

Vítejte v Karlových Varech, světoznámém lázeňském městě!
 
 
Rádi bychom Vás pozvali k návštěvě jednoho z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst v České republice. 
 
Jak legenda praví, před mnoha lety, okolo roku 1350, král Karel IV. se svými druhy uspořádal loveckou výpravu do hlubokých údolí obklopených zalesněnými kopci. V lesích plných vysoké zvěře cesta náhodou lovce zavedla do tajemných míst, kde vyvěrá horká minerální voda. Říká se, že lovecký pes začal štvát kus vysoké zvěře, najednou však spadl do tůně s téměř vroucí vodou. Okamžitě počal úpět bolestí. Lovci vyběhli k místu, odkud se děsivý zvuk ozýval. Čekali však, že pes byl zraněn pronásledovaným zvířetem. Jaké však bylo překvapení, když spatřili psa v horké vodě! Zachránili jej a zkusili, jakou má zvláštní voda chuť. Krále Karla IV. samozřejmě poinformovali. Ten se rozhodl, že zvláštní místo navštíví se svým mužstvem. S uznávanými lékaři povážil, že horká pramenitá voda léčí vážná onemocnění a dodává sílu a energii. Vypráví se, že úspěšně horkou vodou vyléčil svoji zraněnou nohu, a i díky tomu se rozhodl v blízkosti tůně založit první osídlení, v lokalitě, kde byla později vystavěna městská radnice.
 
Historické osídlení bylo rozšiřováno, král Karel IV. zamýšlel v lokalitě zřídit nové město s hradbami a mohutným obranným hradem. Bohužel k těmto plánům již nedošlo, neboť se panovník musel věnovat jiným neodkladným záležitostem. Jasným odkazem Karla IV. je však název města – pojmenovaného podle jeho osoby - Karlovy Vary.
 
Přesný rok založení města není jasný, první osídlení je však zmiňováno okolo roku 1350.  V roce 1370 udělil Karel IV. sídlu privilegia svobodného královského města. 
 
Na průběhu staletí se tvář města mnohokrát změnila. Záplavy a požáry bohužel zničily většinu středověkých Karlových Var. Současný vzhled, kterým se můžete v Karlových Varech kochat odpovídá  především 18. století, z velké části pak druhé polovině tohoto století, díky rekonstrukci po velkém požáru v roce 1759. 19. století  a doba velkého rozvoje lázeňství přinesla městu mnohé zajímavé budovy, stejně tak jako příchod moderních architektonických stylů, zejména secese.
 
Současné Karlovy Vary nabízejí vynikající léčebné procedury, krásnou kolonádu v okouzlující přírodní scenérii s pitnou horkou minerální vodou, historicky chráněné budovy, magnificentní lázeňské domy, svěží vzduch, úchvatné vycházky... mnoho možností užít si klid a relaxovat či se věnovat sportovním aktivitám, například nordic walking, cyklistice či lyžování v okolí. Je jen a pouze na Vás, jakou možnost zvolíte. V neposlední řadě, v městě s pouze asi 50 000 obyvatel se budete cítit skutečně bezpečně.
 
 
 
Individuálním návštěvníkům a skupinám nabízíme průvodcovské služby centrem města a kolonádou. Ve spolupráci se ****hotelem Vám nabízíme ubytování ve velmi příjemném hotelu s nabídkou balneologických terapií.
 
Následujte vévodu a vévodkyni z Cambridge, Franze Lista, Sigmunda Freuda, Joachyma Barrande, Johanna Bramse, Richarda Wagnera, Johanna-Wolgang Gethe, cara Petra I. a mnohé další osobnosti z celého světa. Užijte si atmosféru a přijeďte do Karlových Varů!

 

 

Fotografie: Lukáš Mácha

Zpět