LEGISLATIVA V PRŮVODCOVSTVÍ

 

Na outgoingových zájezdech poskytuji průvodcovské služby na bázi "průvodce zájezdu - tour manager / tour leader". V incomingu - pro Plzeň a Karlovy Vary - v charakteru "lokální průvodce - local tourist guide".

 

 

V souladu s charakterem licencí, z mezinárodního hlediska je možné definovat 3 kategorie průvodcovské činnosti:


"Průvodce zájezdu - tour manager" - doprovází a vede skupinu zemí nebo přes určitá území. Jeho práce spočívá v poskytování komentáře (zpravidla za pomoci palubního mikrofonu během transferů), časování zájezdu a sledování logistických a organizačních záležitostí, např. realizace, kontrola a dodržování rezervací. Není vyžadováno odborné vzdělání v oblasti architektury či historie. V terénu zodpovídá za průběh zájezdu.

"Průvodce zájezdu - tour leader" - doprovází skupinu do a v destinaci. Absolvuje celou akci / program, vede a doprovází skupinu. Kolektiv průvodcovsky organizuje, zákazníkům je technicky nápomocný, podává obecné informace o navštívených zemích a lokalitách (zpravidla za pomoci palubního mikrofonu během transferů). Není vyžadováno odborné vzdělání v oblasti architektury či historie. V terénu zodpovídá za průběh zájezdu.


"Lokální průvodce - local tourist guide" - provází ve specifické lokalitě. Zodpovídá za průběh prohlídky v daném místě. Představuje lokalitu a provádí výklad v terénu. Předpokládá se vysoká úroveň znalostí lokality; výklad přizpůsobený charakteru turistické skupiny.

 

Národní průkaz průvodce II. (vyššího) stupně od Ministerstva pro místní rozvoj ČR

 

Průkaz člena Asociace průvodců České republiky a Cultour Card WFTGA pro rok 2021/2022 (validováno do 31.3.2023)