Koupě jízdenek v Londýně

20.06.2017 20:55

Vážení a milí průvodci,

sice spíše pro podzimní zájezdy či letní dospělých - po mnohých dotazech průvodců a řidičů jsem se rozhodl sepsat pár poznámek k nakupováni jízdenek v Londýně poté, co zrušili okénka v metru.

Jízdenky (group travel cards off peak, zones 1-6, 4,- / 8,1 GBP) můžete koupit ve veškerých pokladnách železničních společností (všechny obsluhované stanice v zóně 1-6, otevírací doby snadno vygooglíte). Jízdenky můžete koupit na několik dní dopředu. Například obvykle kupuji jízdenky na Waterloo station nebo London bridge station či Marylebone. Často také jízdenky kupuji na blízkém nádraží meeting pointu některý z večerů - průměrně zdatní učitelé na meetingu zvládnou sami - nechávám se vysadit u blízkého nádraží a na meeting point docházím pěšky.

V Greenwichi jízdenky koupit lze celkem snadno. Nechat se vysadit u parku / u hotelu Ibis nedaleko Cutty Sark. Na nádraží Greenwich station, od kterého je to 2 minut na stanici DLR Greenwich, je běžná prodejna lístků. Není problém tam dojít se zákazníky, chvíli počkají před nádražím a pak jen kousek dojdete na stanici DLR Greenwich.

Není-li mimořádná situace, vždy trvám, aby se dodržoval AETR.

Přikládám mapku s nádražím a pokladnami v Greenwichi - viz. malkus.euweb.cz/listkylondyn200617.pdf

 

Přeji mnoho pohodových cest a bezkonfliktních zákazníků!

 

Vítek Malkus


 

Zpět